Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zeroprodukcja

Inspiracja

John Tobias przeczytał wiele książek dotyczących mitologii oraz historii krajów azjatyckich - Chin i Japonii. Największy wpływ miała na niego publikacja Li Hsinga pod tytułem "The Chinese Ninja Connection". To ona opisywała historię ninja z chin, co było dla niego zupełną nowością. Zawsze myślał, że ninja to japońskie słowo - ninja są japończykami. Z książki dowiedział się jednak, że istniała pewna grupa chińczyków, która uważała się za pomysłodawcę organizacji zabójców i złodziei w Azji. Nazywali siebie Lin Kuei.

Czas produkcji

Stworzenie MKM: Sub-Zero od początku do końca zajęło około 14 miesięcy. Główny zespół zlokalizowany był w biurach Midway w Chicago. W jego skład wchodziło pięciu artystów-grafików, dwóch programistów i jeden dźwiękowiec.

Przerywniki filmowe

Wszystkie sceny były kręcone na zielonym tle z minimalnym użyciem rekwizytów. Dopiero w późniejszym procesie łączono je z trójwymiarowymi sceneriami. To pozwoliło stworzyć poczucie środowiska, jakie normalnie nie mogłoby zostać osiągnięte, przy wykorzystaniu małej powierzchni studia i konstrukcji scenicznych. Nagrania trwały około tygodnia. Ekipa została ograniczona do minimum, a cały proces od sfilmowania do postprodukcji zajął około miesiąca czasu. Większość aktorów portretujących bohaterów w sekwencjach filmowych, wcieliło się także w ich pikselowych odpowiedników w samej grze. Wśród nich są znani nam weterani "Mortal Kombat": John Turk (Sub-Zero), Lia Montelongo (Sareena), Kerri Hoskins (Kia) i Rich Divizio (Quan Chi).

Lia Montelongo i Kerri Hoskins
Lia Montelongo (Sareena) i Kerri Hoskins (Kia)

Za kulisami

Nakręcono oficjalny materiał promocyjny, który trafił na kasety VHS. W kilkunastominutowym wideo zobaczymy wywiady z twórcami oraz materiały zakulisowe.